Препис!

ОБЩИНСКИ СЪВЕТ - ШУМЕН

9700 гр. Шумен, бул. "Славянски" № 17, тел./факс: 054/800400,
e-mail: оbsavet@shumen.bg, www.shumen.bg

 

 

РЕШЕНИЕ №966
по протокол № 50 от 03.05.2007
на заседание на Общинския съвет

 

ОТНОСНО:Промяна на конкурсните условия определени с решение №727/2006 год. на Общински съвет –Шумен за учредяване право на строеж за изграждане на жилищен блок в кв.352б по плана на гр.Шумен – ЖК "ТРАКИЯ", ул."Вапцаров"

/с 33 гласа "за", без против и без въздържали се/

1. Отменя Решение №727 по протокол №38/2006 год. на Общински съвет –Шумен.

2. На основание чл.21 ал.1 т.8 от ЗМСМА и чл.37 ал.2 от ЗОС да се проведе конкурс за учредяване право на строеж за с РЗП - 3 024 кв.м за изграждане на жилищна сграда върху ПИ с идентификатор 83510.668.279 по кадастралната карта на гр.Шумен, съответстващ на УПИ І в кв.352б по плана на гр.Шумен, кв.Тракия, АОС № 1797/12.11.2004г. срещу придобиване в собственост на готови обекти – жилища при следните конкурсни условия:

2.1. Община Шумен да придобие в собственост минимум 20 % от реализираното строителство, разпределени в минимум 8 броя жилища;

2.2. Минимален размер на инвестицията – 1 300 000 /един милион и триста хиляди/ лева.

2.3. Максимален срок за въвеждане на обекта в експлоатация – 36 /тридесет и шест/ месеца след сключване на договора.

3. Възлага на Кмета на Община Шумен да проведе конкурса и сключи договор за учредяване право на строеж.

4. В Договора по т.3 да се включат следните прекратителни условия по смисъла на чл.25 от ЗЗД:

4.1.Ако собственикът, придобил по реда на т. 2. правото на строеж, не изпълни задължението си да построи и въведе експлоатация жилищната сграда в определения с конкурса срок, договорът се счита прекратен по право.

4.2.Ако собственикът придобил по реда на т. 2. правото на строеж, в срок от 2 месеца от въвеждане в експлоатация на построената жилищна сграда, не изпълни задълженията си да прехвърли на Община Шумен собствеността върху определените с конкурса жилища и други обекти, договорът се счита прекратен по право.

4.3.В случаите на предходните точки Община Шумен става собственик на извършеното строителство върху нейния имот, без да дължи обезщетение за това.

 

ПРЕДСЕДАТЕЛ
НА ОБЩИНСКИ СЪВЕТ: /п/ Д. РУСЕВА


Дата:
гр. Шумен

ВЯРНО С ОРИГИНАЛА,
ПРОТОКОЛИСТ: /М.ИВАНОВА/